EGW-NewsCryptoWszystkie wiadomościPorażka Argentyny na mundialu prowadzi do masowej sprzedaży ARG
Porażka Argentyny na mundialu prowadzi do masowej sprzedaży ARG
1426
0
0

Po porażce Argentyny w mundialu, który właśnie odbywa się w Katarze, większość posiadaczy tokena kibica ARG zaczęła pozbywać się tego cyfrowego zasobu. W meczu z Arabią Saudyjską faworytem byli Argentyńczycy, ale nieoczekiwanie dla wszystkich przegrali z wynikiem 1:2. Doprowadziło to do tego, że stworzony przez fanów token ARG zaczął szybko tracić na wartości i stracił już 30%.

Argentyna była nie tylko faworytem w starciu z Arabią Saudyjską, ale także jednym z głównych pretendentów do mistrzostw świata w Katarze 2022. Ten nieoczekiwany wynik spowodował dalszy szybki spadek liczby kibiców.

Chicken.gg

Darmowe klejnoty oraz codzienne, cotygodniowe i comiesięczne premie!

Chicken.gg
CS:GO
Claim bonus

Znany analityk Colin Wu zauważył, że na tle dużego spadku tokena ARG, niewymienialne monety Saudyjczyków wykazały niemal wprost proporcjonalne wyniki odwrotne. Koszt tokena Arabii Saudyjskiej wzrósł o 27%.

Mecz stał się ciekawy i nieprzewidywalny ze względu na jego początek, który zapowiadał łatwe zwycięstwo Argentyńczyków. Lionel Messi był w stanie strzelić gola już w 11. minucie podczas udanego rzutu karnego. Większość widzów już nie mogła się doczekać zwycięstwa Argentyny, jednak w przyszłości bieg wydarzeń zaczął przybierać coraz bardziej nieoczekiwany obrót. Stało się to w drugiej połowie meczu.

Choć druga połowa rozpoczęła się z przewagą Argentyny, to Feras Al-Brekani asystował Salehowi Al-Shehriemu, dzięki czemu Arabia Saudyjska była w stanie wyrównać już 3 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy meczu. Wchodząc na odwagę, przeciwnicy argentyńskiej drużyny 5 minut później byli w stanie powtórzyć udany atak, a grający na pozycji pomocnika Salem Al-Dawsari zakończył tę konfrontację, zdobywając drugiego gola dla drużyny Lionela Messiego.

Tak nieoczekiwany wynik wywołał pewien oddźwięk, a sieci społecznościowe wypełniły się kłótniami o nieprzewidziane okoliczności, a entuzjaści kryptowalut nie odkładali sprzedaży tokena ARG na dalszy plan i obniżyli cenę tokena o 30% w ciągu kilku godzin. Przed klęską ARG koszt jednej monety fana wynosił 7,34 dolara za sztukę. W chwili pisania tego tekstu jeden ARG jest wyceniany na 5,62 USD.